Powrót do listy wpisów
Wystartowały nowe linie lotnicze - co to oznacza dla polskich podróżnych?
2 min czytania

Wystartowały nowe linie lotnicze - co to oznacza dla polskich podróżnych?

13-05-2024

W Polsce wystartowała nowa linia lotnicza o nazwie Fly4 Airlines, która została założona przez polskiego przewoźnika Enter Air i niemiecki koncern turystyczny TUI. 

Zakres usług Fly4 Airlines

Linia lotnicza będzie obsługiwać rynek wet-lease, czyli latać dla klientów TUI i Enter Air.  Pierwszy lot Fly4 Airlines miał miejsce w marcu bieżącego roku. Obecnie linia lotnicza wykonuje regularne loty od środy do niedzieli. Fly4 Airlines planuje także rozszerzyć działalność na rynki pozaeuropejskie, w tym USA i Kanadę.

Rozwój Enter Air
 

Enter Air, będący największą prywatną linią lotniczą w Polsce, świadczy usługi dla polskich i zagranicznych biur podróży, obsługując loty do ponad 30 krajów. Przewoźnik ten posiada siedem stałych baz operacyjnych w Polsce oraz kilka baz sezonowych w Europie i na Bliskim Wschodzie. Flota Enter Air składa się z 22 samolotów Boeing 737-800 i pięciu Boeingów 737 MAX 8. 

 

W związku z rozwojem nowej linii lotniczej Fly4 Airlines, Enter Air zwiększa swoje możliwości operacyjne i planuje dalszy rozwój.

Jeśli przytrafił Ci się zakłócony lot będący wynikiem zaniedbań ze strony linii lotniczych, możesz domagać się odszkodowania. Wystarczy, że klikniesz w poniższy przycisk lub wypełnisz formularz zgłoszenia szkody dostępny na naszej stronie internetowej, a my zajmiemy się resztą.


Udostępnij znajomym