Powrót do listy wpisów
Ryanair nawiązał współpracę z TUI - bilety na loty będzie można kupić za pośrednictwem biura
2 min czytania

Ryanair nawiązał współpracę z TUI - bilety na loty będzie można kupić za pośrednictwem biura

Autor: AirCashBack 19-02-2024

15 lutego 2024 r. irlandzkie linie lotnicze Ryanair poinformowały o podpisaniu umowy z biurem podróży TUI. Na jej podstawie TUI będzie mogło sprzedawać bilety na rejsy realizowane przez irlandzkiego przewoźnika.

Warunki umowy między Ryanairem, a TUI
 

Szczegóły współpracy między irlandzkimi liniami, a touroperatorem mają zakładać, że ten drugi nie będzie zawyżał opłat za bilety. Dodatkowo, TUI będzie informowało pasażerów, że ich dane osobowe i kontaktowe zostaną przekazane Ryanairowi. Dzięki temu klienci biura uzyskają dostęp do konta myRyanair, a przewoźnik będzie mógł wysyłać im informacje o ich podróży bezpośrednio na adres e-mail.

Walka Ryanaira z działaniami OTA
 

Przy okazji zawarcia umowy z TUI Ryanair odniósł się do działań internetowych biur podróży tzw. OTA, które według irlandzkich linii są piratami obciążającymi klientów ukrytymi kosztami i wysokimi marżami, a Ryanair otrzymuje od nich nieprawdziwe dane klientów oraz informacje o płatnościach.

Tui jest trzecim po loveholidays i KIWI oficjalnie potwierdzonym przez Ryanaira partnerem. Ich współpraca sprawi, że klienci otrzymają bilety w ich rzeczywistej cenie, bez ukrytych opłat i sztucznie zawyżonych kosztów.

Korzyści dla TUI
 

Współpraca z Ryanairem jest według władz TUI kluczowym krokiem w cyfryzacji. Dzięki nieh ma poszerzyć się zakres usług oferowanych klientom, co z kolei ma przyczynić się do zwiększenia liczby podróżnych korzystających z usług biura.


Udostępnij znajomym