Powrót do listy wpisów
Qantas Airways z rekordową karą za odwołane loty
1 min czytania

Qantas Airways z rekordową karą za odwołane loty

Autor: AirCashBack 07-05-2024

Australijskie linie lotnicze Qantas Airways zawarły ugodę z regulatorami, zobowiązując się do zapłacenia aż 120 milionów dolarów australijskich (66,1 mln dolarów amerykańskich) w ramach kar i odszkodowań dla pasażerów za odwołane loty.

Warunki ugody i przedmiot sporu
 

Kwota, którą mają zapłacić australijskie linie to rekordowa suma w historii i jedna z najwyższych na świecie w branży. Ugoda obejmuje wypłatę odszkodowań dla 86 tysięcy pasażerów za sprzedaż biletów na odwołane loty oraz przeznaczenie dodatkowych 100 milionów na uregulowanie grzywny.

Stanowisko Qantas Airways
 

Liinie lotnicze Qantas przyznały, że zawiodły klientów i działania te nie były zgodne z ich standardami. Dyrektor generalna firmy wyraziła nadzieję, że porozumienie pozwoli zakończyć kryzys wizerunkowy. Natomiast urzędnicy ACCC uważają, że wysoka kara dla Qantas będzie silnym sygnałem odstraszającym dla innych firm, które mogłyby podjąć podobne działania.


Jeżeli przytrafił Ci się opóźniony lot lub Twój rejs został odwołany, możesz domagać się odszkodowania za lot od linii lotniczych. Wystarczy, że klikniesz w poniższy przycisk lub wypełnisz formularz zgłoszenia szkody dostępny na naszej stronie internetowej.


Udostępnij znajomym