Powrót do listy wpisów
Orkan Pia i odwołane loty na lotnisku w Amsterdamie
1 min czytania

Orkan Pia i odwołane loty na lotnisku w Amsterdamie

Autor: AirCashBack 22-12-2023

W związku z orkanem Pia linie lotnicze odwołały w czwartek 21 grudnia ponad 200 lotów z i do Holandii. Wśród odwołanych połączeń znalazły się także rejsy do Polski.

Trudne warunki pogodowe w Holandii
 

Linie lotnicze korzystające z lotniska Amsterdam-Schiphol odwołały w ubiegły czwartek 208 lotów. Było to bezpośrednią konsekwencją pogorszenia warunków pogodowych, a konkretniej silnego wiatru połączonego z burzą. Pierwsze problemy pojawiły się już w środę, kiedy to możliwe było używanie tylko jednego pasa startowego.

Wiatr w porywach osiągał prędkość nawet 110 km/h. W związku z tym służba meteorologiczna KNMI wprowadziła żółty alarm na terenie całego kraju.


Odwołane loty z lotniska w Amsterdamie
 

Ze względu na niezwykle trudną sytuację pogodową, mając na względzie bezpieczeństwo pasażerów linie lotnicze anulowały większość zaplanowanych lotów. Najwięcej rejsów odwołał przewoźnik KLM, czyli największa linia lotnicza obsługująca lotnisko w Amsterdamie.

Dodatkowo do wszystkich podróżnych została udostępniona informacja o możliwych utrudnieniach, które powinni oni wziąć pod uwagę udając się na lotnisko. Pasażerom, których loty zostały odwołane linie lotnicze umożliwiły zmianę rezerwacji na inny dzień z 24 grudnia włącznie. Istotne jest bowiem, aby każdy kto chciał wyruszyć na święta do rodziny mógł do niej bezpiecznie dotrzeć na czas.


Udostępnij znajomym