Powrót do listy wpisów
Nie możesz odbyć podróży? Odsprzedaj swój bilet lotniczy!
2 min czytania

Nie możesz odbyć podróży? Odsprzedaj swój bilet lotniczy!

Autor: AirCashBack 25-11-2023

Argentyńskie linie lotnicze wprowadziły rozwiązanie, które wielu pasażerom marzyło się już od dawna. Flybondi założyło bowiem platformę do odsprzedaży biletów lotniczych.

Problem z odsprzedażą i zmianą danych na bilecie
 

Wielu z nas z pewnością spotkało się z sytuacją, w której kupiliśmy bilet lotniczy ze sporym wyprzedzeniem, a ostatecznie okazało się, że nie będziemy w stanie go zrealizować. Jeśli zdecydujemy się na zmianę danych na bilecie musimy zapłacić niemały majątek, często przewyższający nawet koszt zakupu biletu.

Dany problem starają się rozwiązać tanie argentyńskie linie lotnicze Flybondi, które uruchamiają platformę do odsprzedaży biletów. Póki co tylko własnych, ale jeśli rozwiązanie się przyjmie, a konsumenci zaczną wywierać nacisk na rynek istnieje szansa na jego rozszerzenie.

Zasady działania platformy
 

Platforma stworzona przez Flybondi nosi nazwę Ticket 3.0, a w jej tworzeniu brał udział startup TravelX, który wymyślił generowanie specjalnych tokenów do już istniejących biletów. Bilet na lot będzie można odsprzedać do 72 godzin przed terminem wylotu.

Na początku platforma będzie działać tylko dla rejsów krajowych na terenie Argentyny, ale jeśli odniesie sukces, linie planują rozszerzyć ją na resztę realizowanych lotów. To naprawdę duży ukłon w stronę pasażerów. Pozostaje trzymać kciuki za wprowadzenie takiego rozwiązania przez innych przewoźników.

Jeśli przytrafił Ci się odwołany lot w wyniku zaistniałej sytuacji, pamiętaj, że możesz domagać się wysokiego odszkodowania! Wystarczy, że klikniesz w poniższy przycisk lub wypełnisz formularz dostępny na naszej stronie internetowej, a my zajmiemy się resztą!


Udostępnij znajomym