Powrót do listy wpisów
Kolejny strajk pracowników Lufthansy. Jakie utrudnienia czekają pasażerów?
1 min czytania

Kolejny strajk pracowników Lufthansy. Jakie utrudnienia czekają pasażerów?

Autor: AirCashBack 07-03-2024

Problemy wśród pracowników Lufthansy nie mają końca. Personel niemieckich linii lotniczych zapowiada kolejny strajk. Rozpocznie się od 7 marca w czwartek i będzie trwał do soboty.


Postulaty protestujących

Pracownicy Lufthansy domagają się przede wszystkim podwyżek płac mających zrekompensować wzrost cen związany z inflacją. Protestujący oczekują 12,5 proc. wzrostu wynagrodzeń. Lufthansa z kolei chce zgodzić się na 10 proc. podwyżkę przy 28-miesięcznej umowie. Jest to już trzecie podejście strajkujących, którzy twierdzą, że nie mają innego wyjścia, ponieważ tylko poprzez strajk są w stanie cokolwiek osiągnąć.


Utrudnienia na niemieckich lotniskach

Strajk ma rozpocząć się w czwartek i zakończyć w sobotę. Utrudnienia z pewnością dotkną pasażerów w całym kraju. Poprzednio protest objął dział przeładunkowy i technologiczny. Utrudniło to przyjmowanie ładunków specjalnych. Jak będzie teraz? Biorąc pod uwagę fakt, iż Lufthansa jest dużym niemieckim przewoźnikiem strajk może doprowadzić do paraliżu komunikacyjnego w całym kraju.

Jeśli przytrafił Ci się odwołany lub opóźniony lot Lufthansa, pamiętaj, że możesz domagać się wysokiego odszkodowania! Wystarczy, że klikniesz w poniższy przycisk lub wypełnisz formularz dostępny na naszej stronie internetowej, a my zajmiemy się resztą!


Udostępnij znajomym