Powrót do listy wpisów
Jakie są najgorsze linie lotnicze w Europie? Wizz Air liderem niechlubnego rankingu
1 min czytania

Jakie są najgorsze linie lotnicze w Europie? Wizz Air liderem niechlubnego rankingu

Autor: AirCashBack 04-03-2024

Brytyjski serwis Which? w tym roku ponownie przeanalizował opinie o ponad 10 tys. lotów realizowanych przez linie lotnicze i wybrał najgorszego przewoźnika w Europie. Miano to otrzymał po raz drugi z rzędu Wizz Air.

Przebieg badania
 

Pasażerowie przeanalizowanych 10 775 lotów oceniali rejsy pod wieloma względami. Istotna była obsługa klienta, stosunek jakości do ceny, komfort podróży, a także serwowane na pokładzie posiłki. Tytuł najgorszych linii lotniczych w Europie otrzymał Wizz Air. Węgierski przewoźnik uzyskał jedną gwiazdkę na możliwych pięć za obsługę klienta. W żadnej z pozostałych nie zdobył też więcej niż dwóch gwiazdek.

Zgodnie z informacją, którą podał Which? aż 44 proc. pasażerów podróżujących na pokładzie Wizz Aira zgłosiło jakieś problemy. Taka sytuacja nie miała miejsca w przypadku żadnej innej linii lotniczej.

Drugie miejsce w tym niechlubnym rankingu zajął Ryanair, a trzecie Iberia.

Odpowiedź Wizz Aira
 

Z wynikami przeprowadzonego przez Which? badania nie zgadza się sam zainteresowany, czyli węgierski przewoźnik. Wizz Air w oficjalnym komunikacie podaje, że zgodnie z prowadzonymi przez nich badaniami pasażerowie wykazują wysoką satysfakcję z podróży, a kryteria obrane przez brytyjski serwis wprowadzają w błąd.


Udostępnij znajomym