Powrót do listy wpisów
Jakie są najbardziej punktualne linie lotnicze w Europie? PLL LOT ma powody do dumy
2 min czytania

Jakie są najbardziej punktualne linie lotnicze w Europie? PLL LOT ma powody do dumy

Autor: AirCashBack 12-01-2024

Zgodnie z raportem opracowanym przez Cirium, czyli firmę zajmującą się analizą danych dotyczących podróży, najbardziej punktualne są hiszpańskie linie lotnicze. Jednak nasz rodzimy PLL LOT również może poszczycić się wysoką lokatą w rankingu.


Najmniej opóźnionych i odwołanych lotów
 

Linie lotnicze na całym świecie mają jeden nadrzędny cel: realizować zaplanowane rejsy zgodnie z rozkładami. Nic bowiem tak nie irytuje pasażerów jak opóźniony lub odwołany lot.

W rankingu najbardziej punktualnych europejskich linii lotniczych przoduje hiszpański przewoźnik Iberia Express. W ciągu 2023 roku zrealizował on 41 tys. lotów, z których jedynie 15,4 proc. nie odbyło się zgodnie z rozkładem.

Na drugim miejscu także znalazły się linie lotnicze z Hiszpanii - Iberia, z punktualnością na poziomie 84,4 proc. Trzecią lokatę zanotowały Austrian Airlines z 83 proc. realizacją 114 tys. rejsów na czas.


PLL LOT z bardzo dobrym wynikiem
 

Tuż za podium, na czwartym miejscu, znalazły się Polskie Linie Lotnicze. Polski przewoźnik zrealizował w ubiegłym roku 96 tys. lotów, z których 83,8 proc. odbyło się zgodnie z rozkładem. Co więcej, PLL LOT pokonały takie linie jak Norwegian Air Shuttle, Finnair, Norwegian Air Sweden, a także KLM.

Z kolei bardzo słabą punktualnością wykazali się najwięksi europejscy tani przewoźnicy. Ani Ryanair, ani Wizz Air nie znalazł się bowiem w rankingu.

Jeżeli przytrafił Ci się opóźniony lub odwołany lot, możesz domagać się wysokiego odszkodowania. Wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszenia szkody dostępny na naszej stronie internetowej, a my zajmiemy się resztą.


Udostępnij znajomym