Powrót do listy wpisów
British Airways odwołuje setki lotów  z i na lotnisko Heathrow w Londynie
2 min czytania

British Airways odwołuje setki lotów z i na lotnisko Heathrow w Londynie

Autor: AirCashBack 29-08-2022

British Airways poinformowało w zeszłym tygodniu o kolejnych odwołanych lotach z i na lotnisko w Heathrow do końca października. Brytyjskie linie lotnicze zmodyfikowały również swoją siatkę połączeń na nadchodzący sezon zimowy. W wyniku danych zmian anulowanych zostanie ponad 10 tys. lotów. Jakie kierunki zniknęły z rozkładów lotów British Airways i jakie są przyczyny danej decyzji?

Lotnisko w Heathrow - problemy kadrowe

Konieczność anulowania setek połączeń przez British Airways jest spowodowana brakami kadrowymi na lotnisku Heathrow w Londynie, które nie zostały uzupełnione po pandemii COVID-19. Z powodu niewystarczającej liczby osób do obsługi biletowo-bagażowej, ochrony oraz sprzątania, zarządcy londyńskiego lotniska wprowadzili limity pozwalające na obsługę maksymalnie 100 tys. pasażerów dziennie. Początkowo miały one obowiązywać do 11 września, jednak zostały przedłużone do 29 października. 

Reakcja brytyjskiego przewoźnika

Ze względu na fakt, iż większość połączeń lotniczych z i na lotnisko w Heathrow jest realizowana przez British Airways, linie lotnicze postanowiły ograniczyć siatkę połączeń, aby dostosować się do obowiązujących limitów. W konsekwencji brytyjski przewoźnik w okresie od kwietnia do sierpnia 2022 r. anulował ok. 30 tys. lotów. Dane działania okazały się jednak nie być wystarczające. Dlatego też dodatkowo British Airways wstrzymały na początku sierpnia na dwa tygodnie sprzedaż biletów na lotach krótkodystansowych realizowanych z Heathrow.

British Airways - kolejne odwołane loty

Według słów władz lotniska, sytuacja w Heathrow uległa polepszeniu. “Od czasu wprowadzenia limitu, podróże pasażerów się poprawiły. Jest mniejsza liczba odwołań w ostatniej chwili, lepsza punktualność i krótszy czas oczekiwania na bagaże” — czytamy w komunikacie. 

Wciąż jednak nie zostały uzupełnione braki kadrowe, które pozwoliłyby na zniesienie limitów. Z tego powodu British Airways podjęło działania mające na celu dalsze ograniczenia siatki połączeń.

Zgodnie z decyzją brytyjskich linii lotniczych, do końca października odwołanych zostanie 629 połączeń z i na lotnisko w Heathrow w Londynie. Mają to być głównie krótkie krajowe i europejskie trasy, które są na co dzień obsługiwane także przez innych przewoźników. To jednak nie koniec. W obawie przed kolejnymi zakłóceniami w sezonie zimowym, brytyjskie linie odwołają 10 tys. połączeń w okresie od października do marca 2023 r. 

Przedstawiciele British Airways mają nadzieję, że pomoże im to uniknąć sytuacji, w której byliby zmuszeni odwoływać loty na ostatnią chwilę. Czy takie działanie faktycznie pozwoli im uniknąć późniejszych zakłóceń? Zobaczymy. 

Pamiętaj, że jeśli przytrafił Ci się opóźniony, odwołany lub przyspieszony lot, możesz domagać się odszkodowania. Aby zgłosić swoje roszczenie, wypełnij formularz zgłoszenia szkody dostępny na naszej stronie lub kliknij w poniższy przycisk, a my zajmiemy się resztą!


Udostępnij znajomym