Powrót do listy wpisów
WizzAir doprowadzony do porządku przez Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego
2 min czytania

WizzAir doprowadzony do porządku przez Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego

Autor: AirCashBack 19-01-2024

Urząd Lotnictwa Cywilnego w Wielkiej Brytanii ukarał Wizz Air za zaniedbania, których linia dopuściła się względem pasażerów. 

Wizz Air nie wywiązywał się ze swoich obowiązków
 

Od wielu miesięcy do CAA (Brytyjskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego) wpływały skargi dotyczące tego, że linia lotnicza nie respektuje praw pasażerów w przypadku zakłócenia lotu. Podróżni twierdzili, że w sytuacji, w której lot był odwołany, przewoźnik nie zapewniał im połączenia alternatywnego, a w momencie znacznych opóźnień pasażerowie nie otrzymywali żadnej opieki.

W wyniku licznych skarg CAA zobowiązał WizzAira do zmian w ich polityce przewozowej, aby więcej nie dochodziło do takich sytuacji. Zobligował także węgierskiego przewoźnika do ponownej analizy reklamacji zgłoszonych przez klientów w zakresie kosztów dodatkowych (opłat za bilety na rejsy zastępcze, transferów między lotniskami i noclegów w hotelach). W rezultacie WizzAir ponownie rozpatrzył 25 tys. wniosków i w 6 tys. przypadków przyznał podróżnym odszkodowanie o łącznej wartości 1,24 milionów funtów.

Sprawa ta dotyczyła lotów, dla których lotniskiem końcowym lub lotniskiem startu był port lotniczy w Wielkiej Brytanii od 18 marca 2022 roku.


Działania CAA przyniosły efekty
 

Działania węgierskiego przewoźnika mające na celu naprawę szkód poszkodowanych osób zostały skontrolowane przez CAA. Dodatkowo, Brytyjski Urząd Lotnictwa Cywilnego pomógł węgierskim liniom wprowadzić zmiany w systemie informowania klientów o przysługujących im prawach.

Jeśli przytrafił Ci się opóźniony lub odwołany lot z winy przewoźnika lotniczego,  pamiętaj, że możesz domagać się odszkodowania. Wystarczy, że wypełnisz formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie internetowej, a my zajmiemy się resztą! 

 


Udostępnij znajomym