Powrót do listy wpisów
Ranking polskich lotnisk. Pasażerowie wybrali najlepsze i najgorsze porty lotnicze
2 min czytania

Ranking polskich lotnisk. Pasażerowie wybrali najlepsze i najgorsze porty lotnicze

Autor: AirCashBack 04-02-2025

Serwis fly4free opublikował tegoroczną edycję zestawienia najlepszych i najgorszych lotnisk w Polsce. Ranking powstał na podstawie opinii i ocen pasażerów opublikowanych w serwisie Google. Które porty lotnicze zapewniają podróżnym najlepsze warunki, a które lepiej omijać?

Najlepsze polskie lotniska

Pierwsze miejsce zajął port lotniczy Rzeszów-Jasionka. Lotnisko ma średnią ocen 4,4. Wg. opinii, port lotniczy jest mały, ale bardzo dobrze zorganizowany. Zdaniem pasażerów, na pochwałę zasługują sprawne kontrole, pomocna obsługa, a także atrakcyjne ceny na parkingu długoterminowym.

Drugie miejsce współdzielą trzy lotniska: we Wrocławiu, Gdańsku i Radomiu, ze średnią ocen 4,3. Wrocławski port lotniczy chwalony jest za sprawną organizację, czystość i “leżaki” do oczekiwania za lot. Lotnisko w Gdańsku wg. recenzji warto docenić za dobre oznakowania, sprawną i miłą obsługę oraz toalety. Natomiast port lotniczy w Radomiu, najmłodszy port lotniczy w Polsce, pasażerowie chwalą za nowoczesność, obsługę i dodatkowe usługi.

Ciąg dalszy zestawienia

Na piątym miejscu zestawienia fly4free.pl znalazło się Lotnisko Chopina w Warszawie ze średnią ocen 4,2. Port lotniczy obsługuje największą liczbę podróżnych w Polsce. Recenzje zwracają jednak uwagę na problem długich kolejek, zwłaszcza do strefy kontroli bezpieczeństwa.

Szóste miejsce zajęło lotnisko w Zielonej Górze-Babimoście ze średnią ocen 4,1. Pasażerowie opisują port lotniczy jako kameralny. Jednakże zwracają uwagę na nadgorliwość podczas kontroli.

Taką samą średnią ocen jak port w Zielonej Górze otrzymały lotniska w Lublinie, Olsztynie i Krakowie. Szczególnie interesująca jest sytuacja w porcie w Balicach. W ostatnim czasie jest o nim głośno z powodu mgieł i przekierowań lotów na inne lotniska. W komentarzach jest krytykowany przede wszystkim za kolejki i nadmierny ścisk.

Najgorsze lotniska w Polsce

Na ostatnich miejscach zestawienia przygotowanego przez fly4free znalazły się lotniska z ocenami poniżej 4,0.

Lotnisko w Bydgoszczy ze średnią ocen 3,9 krytykowane jest za obsługę pasażerów i czas oczekiwania na bagaż. Port lotniczy w Łodzi ze średnią ocen 3,8 zdaniem pasażerów ma małą liczbę połączeń, opóźnienia w lotach i powolną obsługę. W przypadku lotniska w Poznaniu (ze średnią ocen 3,7), podróżni narzekają na opóźnienia czy kolejki przy odprawie. Co istotne, trwa modernizacja portu, która może znacznie poprawić sytuację.

Pod koniec listy znalazły się lotniska w Szczecinie ze średnią ocen 3,6 i w Katowicach ze średnią ocen 3,5, przygotowujące się do rozbudowy.

Najgorzej ocenianym lotniskiem w Polsce pozostaje Modlin ze średnią ocen 3,0. Negatywne opinie dotyczą głównie ograniczonej przestrzeni i infrastruktury. Pomimo tego port lotniczy w dalszym ciągu odgrywa istotną rolę w siatce połączeń.


Udostępnij znajomym