Powrót do listy wpisów
Nieudany lot Ryanaira z Katowic do Londynu - 89 osób nie zostało wpuszczonych do samolotu
2 min czytania

Nieudany lot Ryanaira z Katowic do Londynu - 89 osób nie zostało wpuszczonych do samolotu

Autor: AirCashBack 16-04-2024

W wyniku awarii prądu na lotnisku w Pyrzowicach aż 89 osób nie zostało wpuszczonych na pokład samolotu lecącego do Londynu. Podróżni nie kryją oburzenia, a przewoźnik umywa ręce.

Awaria na lotnisku w Pyrzowicach
 

17 marca 2024 r. na lotnisku w Katowicach miała miejsce awaria prądu. W wyniku utrudnień wielu pasażerów, którzy stawili się na lotnisku na dwie godziny przed startem, nie było w stanie odprawić się ani przejść przez kontrolę bezpieczeństwa. Po 1,5 h awarię udało się naprawić.

Wówczas obsługa lotniska korzystając z priorytetowego wejścia wpuściła pasażerów oczekujących na lot do Londynu liniami Ryanair. Mimo to nie zostali oni wpuszczeni na pokład samolotu.

Pasażerowie zgłosili reklamację
 

W wyniku zaistniałej sytuacji poszkodowanych zostało 89 osób. Żądają oni zwrotu kosztów biletów, a także opłat za rezerwacje, które mieli w Londynie. Obsługa lotniska w Pyrzowicach przeprosiła wszystkich pasażerów i poprosiła ich o złożenie reklamacji. Okazało się jednak, że decyzja o niewpuszczeniu ich na pokład samolotu była po stronie przewoźnika, a nie lotniska. W związku z tym odpowiedzialność spada na linie lotnicze.

Ryanair jednak nie jest skłonny do wypłaty odszkodowania. Zgodnie z komunikatem zamieszczonym przez przewoźnika, pasażerowie nie stawili się przed bramką na wymagane 30 minut przed startem. Dlatego też nie zostali wpuszczeni na pokład maszyny. Ryanair nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia wynikające z kontroli bezpieczeństwa i innych zewnętrznych czynników.

Jeżeli Twój lot został odwołany, opóźniony lub nie zostałeś wpuszczony na pokład samolotu z powodu overbookingu, możesz domagać się odszkodowania. W tym celu kliknij w poniższy przycisk lub wypełnij formularz zgłoszenia szkody dostępny na naszej stronie internetowej.


Udostępnij znajomym