Powrót do listy wpisów
InPost umieszcza paczkomat na nadprogramowy bagaż na lotnisku Chopina
1 min czytania

InPost umieszcza paczkomat na nadprogramowy bagaż na lotnisku Chopina

Autor: AirCashBack 03-09-2023

InPost wraz we współpracy z lotniskiem Chopina uruchamia innowacyjną usługę. Na hali warszawskiego portu lotniczego pojawił się paczkomat na przedmioty, których nie możemy wnieść na pokład samolotu. W ten sposób nie trafią one do kosza, możemy je bowiem nadać pod wskazany adres.

Paczkomat w strefie kontroli bagażu

Paczkomat grupy InPost zlokalizowany jest przy wejściu Fast Track E na lotnisku Chopina. Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami, aż 62 proc. pasażerów zadeklarowało chęć zostawienia nadprogramowego bagażu w paczkomacie gdyby pojawiła się taka potrzeba. Dzięki tej usłudze przedmioty, które Straż Graniczna uzna za niedozwolone na pokładzie maszyny, można włożyć do skrytki i nadać pod wskazany adres.

Jak ma działać nowa usługa w praktyce?

Zgodnie z tym co podaje InPost, w sytuacji, w której dany przedmiot nie przejdzie kontroli bezpieczeństwa, a właściciel zdecyduje się na skorzystanie z usługi, zostanie umieszczony w woreczku strunowym i zaklejony. Następnie pasażer będzie musiał udać się do przejścia Fast Track E, gdzie będzie mógł zapakować przedmiot w odpowiedni karton i wysłać za pośrednictwem paczkomatu. Do skorzystania z danej usługi będzie potrzebna jedynie aplikacja inPostu.


Udostępnij znajomym