News

Bądź na bieżąco dzięki naszemu mikroblogowi

light

Opóźniony lot w PLL LOT? Sięgnij po wysokie odszkodowanie!

2018-07-04

Polskie Linie Lotnicze „LOT” borykają się z narastającym problemem w terminowej realizacji swoich połączeń. Jakie możliwości stwarza to pasażerom, których lot został opóźniony lub odwołany?

Jak donosi Gazeta.pl, Polskie Linie Lotnicze "LOT”, m.in. z powodu trwającego sezonu wakacyjnego i idącego za tym w parze wzmożonego ruchu lotniczego w całej Europie, mają problemy z terminowością realizacji swoich połączeń. Rzekomo już kilka miesięcy wcześniej, bo w kwietniu i w maju br. przewoźnik ten odwołał – odpowiednio - 2,3 i 3,6% swoich połączeń. Dla porównania, rok wcześniej sytuacji takich było kilkakrotnie mniej. 

Na całą tę sytuację warto spojrzeć również przez pryzmat rosnącej świadomości prawnej pasażerów. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że zgodnie z przepisami Rozporządzenia (UE) 261/04, odwołanie lub przekraczające 3 godziny opóźnienie lotu pozwala im ubiegać się o wysokie odszkodowanie, wynoszące – zależnie od długości planowej trasy lotu – 250, 400 lub nawet 600 Euro od osoby. Warto znać swoje prawa. 

Jeśli Twój lot był opóźniony, odwołany lub też odmówiono Ci przyjęcia na pokład (overbooking), nie zwlekaj! Skontaktuj się z AirCashBack. Od 5 lat rozwijamy świadomość prawną pasażerów, skutecznie pomagając w dochodzeniu należnych im odszkodowań od linii lotniczych.

 

 

Wróć do listy wpisów
Loader AirCashBack