News

Bądź na bieżąco dzięki naszemu mikroblogowi

light

Do kiedy można występować z roszczeniem za opóźniony lot? Sąd Najwyższy unika odpowiedzi

2014-08-22

Wciąż nie wiadomo, 
po ilu latach przedawnia się roszczenie o ryczałtowe odszkodowania za opóźnienie w osobowym ruchu lotniczym.

21 sierpnia 2014 Sąd Najwyższy w Warszawie odmówił podjęcia uchwały odpowiadającej na pytanie prawne, w jakim terminie ulega przedawnieniu roszczenie pasażera do przewoźnika lotniczego o zryczałtowane odszkodowania za opóźniony lot.

Powyższe znacza, że w dalszym ciągu nie mamy pełnej jasności co do tego, w jakim terminie podróżujący z Polski, poszkodowani pasażerowie mogą występować z roszczeniem odszkodowawczym do linii lotniczych.

Warto zwrócić uwagę, że brak przejrzystej regulacji w powyższym temacie skazuje konsumentów na dalsze tkwienie w braku pewności prawnej co do przysługujących im praw, poważnie utrudniając dochodzenie odszkodowań wszystkim tym, którzy zdecydowali się na likwidację poniesionej szkody na długo po terminie, w którym miało miejsce opóźnienie. 

W związku z utrzymującym się stanem niejasności co do terminów przedawnienia roszczeń, AirCashBack kontynuuje dochodzenie roszczeń dla wszystkich klientów, którzy zdecydują się na powierzenie nam swojej sprawy w terminie do 2 lat od daty opóźnienia samolotu.

Aby dowiedzieć się więcej na temat problemu przedawnienia roszczeń pasażerskich, zapraszamy do zapoznania się z artykułem opublikowanym kilka miesięcy temu w dzienniku "Rzeczpospolita":

http://prawo.rp.pl/artykul/794029,1111989-Rok-czy-10-lat-na-odszkodowanie-za-spozniony-lot.html?referer=redpol

Wróć do listy wpisów
Loader AirCashBack