News

Bądź na bieżąco dzięki naszemu mikroblogowi

light

Będą nowe odszkodowania za opóźniony lot z powodu awarii czarterów!

2013-07-13

Miniony weekend nie należał do najszczęśliwszych dla turystów. Wielu rozpoczęło wakacje od koczowania na lotnisku. Łącznie trzy biura podróży miały problem z wysłaniem swoich klientów do wakacyjnych kurortów. Turyści lecący na wymarzone wakacje na jedną z greckich wysp – Kos utknęli na Lotnisku Chopina. Blisko dobę czekali na wylot ze stolicy, w między czasie ich rejs był przekładany kilka razy. A wszystko przez awarię samolotu czarterowego.

Zdezorientowani klienci biur podróży Exim Tours oraz Neckermann narzekali na utrudniony kontakt z przedstawicielami obu touroperatorów. Dopiero po 9 godzinach zainteresowano się losem turystów. Zmęczonych przewieziono do hotelu Airport. 

Jak podało TVN24, informacja o godzinie wylotu była trzykrotnie przekładana. W nocy najpierw podano godzinę 2.00, potem godzinę 4.00 rano. Ostatecznie podróżni wylecieli z Warszawy ok. godziny 5.00. Jednak nie wszyscy – dla pięciu osób zabrakło miejsca w samolocie. Musieli przesiąść się do innego samolotu. 

Według relacji poszkodowanych nie tylko oni mieli problem ze skontaktowaniem się z biurami podróży. Na utrudnioną komunikację narzekali też sami pracownicy lotniska. 

Jak poinformował nas Zbigniew Pobudkiewicz, Dyrektor ds. Transportu Lotniczego w Exim Tours biuro posiada call center działające 7 dni w tygodniu od godz. 8 rano do 20 wieczorem. W niedzielę liczba pracowników jest ograniczona do dwóch. Z racji tego, że sytuacja była wyjątkowa dołączył do nich kierownik call center. - W związku z zaistniałą sytuacją czas oczekiwania na połączenie mógł być dłuższy niż standardowo, ale wszystkie połączenie były odbierane - dodaje. 

Jak poinformowała nas rzeczniczka prasowa biura podróży Neckermann - Przez cały czas oczekiwania, w strefie zastrzeżonej lotniska pasażerowie znajdowali się pod opieką agenta handlingowego przewoźnika realizującego dla nas przelot, który udzielał informacji o aktualnej sytuacji – przez pewien czas godzina prognozowanego odlotu nie była znana, więc pasażerowie, zgodnie z procedurą, byli informowani jedynie o godzinie następnego up date’u . 

Problem z wylotem mieli też turyści, którzy przebywali w Grecji. Mieli wrócić do kraju tym samym samolotem, który miał wylecieć z Warszawy. Awaria maszyny spowodowała gigantyczne opóźnienia. 

W Poniedziałek na Lotnisku Chopina utknęli też klienci biura podróży Itaka. Jak poinformowali przedstawiciele biura, powodem opóźnienia lotu, który został przełożony z godziny 6.05 na 17.10 jest awaria samolotu na poprzednim rejsie – informuje tvn24.pl. Przewoźnikiem, który obsługiwał to połączenie były linie Small Planet Airlines. Część klientów biura podróży otrzymali zakwaterowanie w hotelu wraz z wyżywieniem, do czasu naprawy usterki. Z kolei pozostali pojechali do domów. 

Oficjalne oświadczenie Small Planet Airlines w tej sprawie jest w przygotowaniu.

Wróć do listy wpisów
Loader AirCashBack